Конспекти занять - Л.В.Моцна

ЗАНЯТТЯ №1.

Назва: Комбіноване заняття з використанням інноваційних технологій

Тема: «У пошуках Івасика - Телесика»

Мета: розширити знання дітей про Батьківщину Україну, її символами (Герб, Прапор, Гімн);учити дітей відповідати на поставлені вихователем запитання. Поглибити знання дітей про національний глиняний посуд. Уточнити знання про матеріали, з яких виготовляється посуд, про його використання в побуті; розширити знання про український національний одяг.Учити описувати візерунки на рушниках; удосконалювати навички накладання готових частин з обох сторін прямокутного аркуша паперу; ; закріпити правила наклеювання, користування серветкою.Продовжити вчити дітей читати ціле слово за методикою Глена Домана. Формувати пізнавальну активність, спонукати дітей до самостійного пошуку відповідей на запитання у роботі з коректурною таблицею.Розвивати мислення, творчу уяву , память, мовлення. Виховувати інтерес до українських оберегів; формувати бажання глибше вивчати надбання культурно духовної спадщини нашого народу.Виховувати патріотичні почутття, любов до рідного краю та України

Матеріали: декорації (хата, човен, піч, скрині, посуд), клубочок, клюі.

Роздатковий; (конверти з геометричними фігурами, коректурні таблиці, фішки для позначення звуків, кольорові фішки, клей серветки.

Демонстраційний; макет ляльок (хлопчик і дівчинка), матеріали до дидактичної гри «Одягни українку та українця», вірші, приказки, прислів'я.

Хід заняття

у нас сьогодні ніби свято

гостей прийшло до нас багато

І ви на мене подивіться

І веселенько посміхніться

З усіма дружно привітайтеся

1) Ігровий прийом.

Подивіться малята

Перед нами стоїть хата

Хто живе в хатинці цій

Сумно й тихо чомусь в ній.

Зверніть увагу діти, а що ще є біля хатинки.

Діти про що нагадують вам ці речі?

З якої вина казки?

Виходить сумна мати Івасика - Телесика.

М. Добрий день діти!

В: Чому ви такі сумні? Що трапилось?

М: Я сумую за своїм синочком Івасиком - телесиком. Він вирішив піти по світу шукати найкращу країну. І досі не повернувся.

В: Чим ми зможемо допомогти?

М: Знайдіть мого синочка.

В. Діт допоможіть знайти Івасика - Телесика.

М. Ось вам чарівний клубочок. Він вам допоможе

Діти повторюють слова

Ти котись, котись клубочок

Через поле, через гай

Де Івасика шукати

І куди нам прямувати.

Прийшли до печі.

В. Діти, що це?

В. Пічко, пічко поможи!

Де знайти Івасика - Телесика розкажи!

Пічка. Поможу і дорогу покажу, але спочатку виконайте моє завдання.

Відгадайте загадку.

Глина в кого оживає?

Творить з нею хто дива?

В нього посуд, ніби жар,

Ну звичайно це (гончар)

В. Діти, а ви знаєте хто такий гончар?

А які вироби ви знаєте, зараз про це дізнаємось.

2) Дидактична гра Відгадай посуд.

(За таблицею Н.Гавриш діти накривають фішками)

- це глиняний посуд, у якому зберігають молоко, сметану (глечик).

- це глиняний посуд, у якому господиня варила борщ, кашу (горщик)

- це посуди круглої форми, глибока, у ній тримають вареники, пиріжки (макітра)

- у цій посудинізберігалися та розливалися різні напої (куманець)

- це глиняний посуд, з якого можна пити воду, узвар (кухіль)

- це звичайний посуд з якого їдять щодня (миска)

- в цей горщик вмішалась перша і друга страва разом (двійнята)

Український посуд легко впізнати, тому що він виготовлений з глини, а ще він гарно розписаний.

- Молодці тепер ми зможемо рухатись далі, скажіть клубочку чарівні слова;

Ти котись, котись клубочку

Через поле через гай

Де Івасика шукати

І куди нам прямувати.

Сдить дідусь. Діти вітаються.

Дід. Сьогодні ярмарок святковий був

купив онучкам я обнови,

- Діти, а ви знаєте назви українського одягу?

Загадки відгадаєте:

- Широкі штани, які носили козаки? (Шаровари)

- Вдень з ногами, а вночі - без ніг? (чоботи)

- Молодці. Допоможемо одягнуть моїх онучат.

3) Дидактична гра "Одягни українку та українця"

розділить на дві групи

В- Діти, а як ви вважаєте, хто це?

(відповіді дітей)

- А чому ви так вирішили?

Дідусь. - От молодці! Усе ви знаєте!

А що такі розумні діти в наших краях роблять?

(відповіді дітей).

Вих-ль. Діти клубочок кличе нас далі.

Діти повторюють чарівні слова для клубочка.

Клубочок приводить до скринь.

Стоять скрині на них різні замки (квадрат, трикутник, круг, прямокутник), треба відшукати замок до відповідного ключа).

Сидить бабуся .

Діти вітаються.

В. - Бабусю, а що у Вас трапилось?

Бабуся: Ніяк не підберу ключів до скринь. Допоможіть мені відкрити їх?

4) Дидактична гра "Ключі до скрині"

- Кожний з вас придумає власний візерунок на рушникові.

- Де розміщується візерунок на рушнику?

Найдавніша вишивка є геометричні узори - лінії, кола, ромб, хрести, що символізують сонце, зорі, землю, воду.

- Як називаються фігури з яких ви викладаєте рушничок?

(Під тиху спокійну пісню "Рушники") діти виконують роботу по парах.

- Чудові у нас вийшли рушнички,

- Діти, а ви знаєте якусь приказку про рушники.

«Хата без рушників, що родина без дітей»

6) Бесіда про Україну.

- Діти, що означає слово родина, сім'я».

- Сімя, родина найдорожче що є в людини.

Наше щастя залежить від сімї.

Якщо зміцніє хоч одна родина - Міцнішою стане й наша Україна!

- Діти, а що означає слово Україна?

- А як називають в Україні народ, який тут живе?

- А якою мовою ми розмовляємо?

- Діти наша Україна має державні символи.

Розкажіть, які ви знаєте.

- Що таке гімн?

- Який у нас герб, що означає?

- Який третій символ?

- Що на вашу думку символізує жовтий, синій колір?

- Діти давайте згадаємо прислівя про Україну.

- А які вірші ви знаєтепро Україну.

1. Українець - я маленький

Україна - край рідненький

Вірний син свого я роду

Українського народу.

2. Ми малі, та всі ми друзі

Ми одна родина

А найбільша наша мати

Мати - Україна

3. Я україночка від роду

Землі цієї я краплинка

Я доня рідного народу

Його дитина - українка

4. Я маленька україночка

У мене гарна вишиванка

В Україні я живу

Україну я люблю.

5. У всьому світі - кожен зна

Є Батьківщина лиш одна

І в нас одна єдина

Це славна Україна.

6. На білому світі є різні країни

Де ріки, ліси і гаї

Та тільки одна на землі Україна

А ми її доньки й сини

Усюди є небо і зорі скрізь сяють

І квіти повсюди ростуть

Та тільки одну Батьківщину ми маєм

Її Україною звуть.

7) Прихід Івасика - Телесика.

- Одна Батьківщина і двох не буває

Місця, де родилися, завжди святі

Хто рідну оселю свою забуває

Той долі не знайде в житті

Чи можна забути ту пісню, що мати

Співала малому, коли засинав?

Чи можна забути ту стежку до хати

Що босим колись протоптав

У рідному краї і серце співає

Лелеки здалека нам весни несуть

Тут мамина пісня лунає і нині

Її підхопили поля і гаї

Її вечорами по всій Україні

Співають в садах солов'ї

Одна Батьківщина і більш не буває

Місця де родилися завжди святі

Я люблю тебе, рідний мій краю

Моя радість і смуток і біль

У розлуках без тебе печалюсь

І до тебе спішу звідусіль

Поспішаю до отчої хати

Всім обставинам наперекір

Щоб найкращу матусю обняти

На землі українській своїй.

8) Читання слів по методиці Г.Домена. (середня група).

9) Аналіз слів - стараша група

10) Підсумок.


Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати