Конспекти занять - Т.М.ЛИСЕНКО

Заняття
Пізнавальний і логіко-математичний ровиток
Різновікова група
Ясельно-молодший вік
«Подорож маленьких курчат»
Вихователь-методист
ДНЗ «Казка» садка Софії Русової
Лисенко Т.М.
Тема «Подорож маленьких курчат»
Мета:
Фізичний розвиток: вправляти дітей у виконанні рухових ігрових дій, розвивати дрібну моторику рук, учити дітей повторювати суттєві елементи заданих рухів.
Соціально-моральний розвиток: формувати свідоме ствалення до сільськогосподарських птахів, як об'єктів живої природи;
Емоційно-ціннісний розвиток: продовжити формувати уявлення дітей про самоцінність кожної тварини, викикати позитивний емоційний відгук під час слухання і розповідання віршів.
Пізнавальний розвиток: сприяти розвитку пізнавального інтересу до свійських птахів, вправляти дітей у лічбі предметів в межах 5, закріпити сенсорні еталони - колір, велечину.
Мовленнєвий розвиток: удосконалювати чіткість мовлення, поповнювати активний словник назвами свійських птахів, вправляти в утворення пестливих форм.
Художньо-естетичний розвиток: підтимувати цікавість до завдань естетичного характеру.
Креативний розвиток: підтимувати здатність дітей до творчих перевтілень під час таночку та рухливої гри, учити дітей робити припущення у заданій ігровій ситуації.
Матеріал: квітки різного кольору, іграшки курей і яєць різної велечини, колоски, зернята, пісок.
Хід заняття:
Добрий день діточки! А чи любите ви подорожувати? Ну що хочете? То будь ласка! Були щойно всі ви малята, а зараз станете курчатами! (звуконаслідування пі-пі-пі)
Нам прийшло запрошенні від курочок? Ну що підем?
Ось і перша перешкода.
*Дидактична гра «Посади квіточку на місце» (вправляти дітей у називанні кольорів і розкладанні квітів)
*Зустріч з їжачком (фізкультурно-оздоровча робота - щіточковий масаж)
Чистим очки, чисти щічки
Чистим носик невеличкий
Чисті ручки, чисті ножки
Чисті вушка і животик
*Мовна гра «Скажи лагідно»
Півник - півничок
Качка - качечка
Курча - курчатко
Гусак - гусачок
Індича - індичатко
*Зустріч з курочками
- знайомство (вчити дітей говорити повними реченнями, розгляд птахів за велечиною);
Чомусь курочки засумували. Не можуть знайти свої гніздечка, давайте їм допоможемо (вправляти дітей співвідносити предмети за кольором і велечиною).
* Знаходження колоска «Таночок з колосками».
* Дидактична гра «Знайди зерянтко» ( квасоля і кукуруза).
* Гра з піском «Знайди яйце» (діти занурюють в посуду з піском руки і шукають іграшки).
*Рухлива гра «Курочка-чубарочка»
От і закінчилась наша мандрівка чудова
А з нею курчаток пригода казкова
Знов перетворились пухнасті курчатка
На моїх чудових хлоп'ят та дівчаток
На згадку про свято всім діткам маленьким
Вручу я дарунки смачні, солоденькі.
І про гостей не забудем
Золоті цукерки подаруєм.
Заняття
Пізнавальний і логіко-математичний розвиток
- різновікова група
ясельно-молодший вік
«Допомога зайчику»
Вихователь-методист Лисенко Т.М.
2011 рік
Тема: «Допомога зайчику»
Мета: розвивати рухову активність дітей під час ігор та ігрових вправ, покращувати координацію рухів,виховувати любов до тварин та готовність допомогти,учити дітей складати групи окремих предметів, вживати слова «один», «багато»; вчити дітей знаходити місце розташування предмета і називати слова «угорі», «унизу». Закріпити уявлення дітей про ознаки емоційного стану, учити дітей адекватно реагувати на нього,сприяти розвитку діалогічного мовлення, збагачувати мовлене вий запас у дітей,формувати вміння користуватись шаблонами і трафаретами під час малювання крейдою, розвивати цікавість тематичних віршів, емоційно сприймати їх образний зміст,викликати позитивний емоційний відгук (задоволення, радість); формувати вміння помічати фізичний стан та настрій інших і відповідно корегувати власну поведінку.
Матеріал: Іграшковий зайчик, кольорові кульки, стрічки, подарунок, килимок, літаки, трафарети, шаблони, крейда, серветки, ліхтарик.
Хід заняття:
Сьогодні ми з вами вирушимо до зайчика в гості. А подорожувати ми будемо на літачках. Візьмемо літачки (вправляння дітей у називанні кольорів).
Дидактична гра «Літаки на аеродромі» (вправляння у називанні розташування літака словами «угорі», «унизу», «попереду», «позаду» ).
Ось і прибули ми до Зайчика - але чомусь він сумний. Запитаємо у нього чому він такий невеселий. Давайте розкажемо йому віршика:
- прийшли до зайчика в гості,
в нього гарний хвостик,
довгі вуха, гарні вуса
я до нього посміхнуся
зайчик глянув - підвів вуха,
глянув в очі - і тікати уже хоче.
А стрибає він так швидко,
Що лиш хвостик його видно.
Здається ми його трішки потішили. А тепер подаруємо йому червоний шарфик.
Щось хоче він сказати, що не може розстелити свій килимок в будиночку. Давайте допоможемо йому.
Дидактична гра «Закатаємо килимок»
Запрошуємо зайчика з собою , але не можемо пройти, бо розсипані кульки.
Дидактична гра «Зберемо кульки» (сенсорний розвиток),(під час гра вправляти дітей у називанні кольорів).
Щоб пригостити зайчика смачненьким давайте намалюємо йому гостинці(малювання крейдою на підлозі - шаблони і трафарети моркви, яблука, груші).
- А менші дітки будуть малювати на піску (пальчиком, паличкою, з допомогою вихователя).
А щоб зробити Зайчику приємне, давайте йому скажемо добрі і лагідні слова. Який він?(добрий, усміхнений, веселий, красивий, швидкий).
Ось погляньте, до нас завітав іще один зайчик - Сонячний.(провести психогімнастику «Сонячний зайчик», лежачи на килимках під музичний супровід).
Сонячний зайчик посвітив нам в оченята, закрийте їх, зайчик побіг по личку - ніжно погладьте його долоньками. Ось він сів і на лоб, на носик, губки, щічки. Погладьте його тихенько, щоб не злякати. Погладимо голівку, животик, ручки, ніжки. Ой а тепер він заховався за комірець, заховаємо його. Ну що подружились з ним? І нашому Зайчику сподобався наш чарівний гість.
А тепер, щоб підняти настрій нашим гостям, давайте подаруємо і їм красиві червоні подарунки. І вирушимо додому з Зайчиком на літачках.